Naturalne lody - czy zawsze? - Lody Eccolo
Naturalne lody – czy zawsze?

Naturalne lody – czy zawsze?

W lecie spożycie lodów jest niewątpliwie największe. Ich sprzedaży sprzyja słoneczna pogoda, wakacyjny czas, który chętnie spędzamy z najbliższymi. I oczywiście łakomstwo, któremu od czasu, do czasu wszyscy lubimy się poddać. W ostatnich latach powstało wiele lodziarni  specjalizujących się w produkcji naturalnych lodów. Słowo naturalne niewątpliwie stało się  modne. Jednak, czy na rynku na pewno wszystkie lody, jak zapewniają producenci są naturalne? Zdradzimy Wam, na co zwrócić uwagę i czego unikać. W Eccolo dbamy nie tylko o Wasze kubki smakowe, ale i świadomość. Czujmy się razem dobrze. 🙂

Kolor – natura czy barwnik? 

Pewnie niejednokrotnie będąc już przy ladzie wypełnionej po brzegi niezliczoną ilością lodowych smaków, zwróciliście uwagę, że wśród tych popularnych, znajdują się m.in. smerfowe, o smaku trolla, waty cukrowej czy gumy balonowej. Brzmi dość intrygująco, a dzieci je wprost uwielbiają, zwłaszcza, że często barwią też język na kolorowo. Wydawałoby się – istna frajda, ale czy tak naprawdę zastanawiałeś się, co kryje się za takimi lodami? Cała gama spulchniaczy, aromatów, konserwantów i wielu innych produktów szkodliwych dla zdrowia. Nie można pominąć oczywiście ogromnych ilości cukru. I na tym cała frajda się kończy. Zastanów się dwa razy, zanim Twoje dziecko namówi Cię na takie lody.

Pełnia natury, a może coś więcej? 

Uwielbiamy wszystko to, co naturalne. Jednak nasze kubki smakowe są tak mocno przyzwyczajone do polepszaczy smaków dodawanych do jedzenia, że częściej sięgamy po to, co niezdrowe i intensywniejsze w smaku, niż naturalne. Spójrzmy na  etykiety wielu lodów dostępnych w sklepach. Większość z nich patrząc na skład nawet w niewielkim procencie nie ma nic wspólnego z naturalnością. Guma guar, emulgatory, kwas cytrynowy czy syrop glukozowo-fruktozowy wręcz wysuwają się na piedestał etykiety. Nie brzmi to nawet pysznie, prawda?

Dlaczego lody Eccolo?

Po pierwsze wiedza i doświadczenie. Po drugie pasja i świadomość. Po trzecie w produktach naszej marki nie ma miejsca na drogę na skróty – czyli chemię. Domeną marki Eccolo jest świadomość i szczerość wobec konsumentów. Nasza firma produkuje lody z dbałością o najwyższą jakość składników, tworząc prawdziwą gamę fantazyjnych i intensywnych w smaku lodów od niemal 30 lat. Zaczynaliśmy sposobem rzemieślniczym od budki z lodami w nadmorskim kurorcie, aby później konsekwentnie stać się marką (wtedy jeszcze pod szyldem marki EKKO) znaną niemal w całej Polsce. Dzisiaj z uśmiechem gościmy naszych klientów w pawilonach w Szczecinie i Międzyzdrojach pod szyldem Eccolo – Świadome Lody. Świadome, bo masz pewność, że jesz lody, powstałe ze zdrowych i naturalnych składników, pieczołowicie przez nas selekcjonowanych.

Zapraszamy, abyś przekonał się sam, w naszych lodziarniach możesz spróbować takich wariacji smakowych, jak choćby lody sezamowe ze słonecznikiem czy prawdziwego hitu lodów o smaku masła orzechowego z masłem orzechowym.

 Prawdziwa bajka dla podniebienia!